1.İlhan Arif Sezer Satranç Turnuvası

1.İlhan Arif Sezer Satranç Turnuvası’na, yurtiçi katılımcıların yanı sıra, Amerika, Fransa, Suriye ve Gürcistan’dan da güçlü oyuncular katıldı. İstanbul satranç derneği ve Lions 118-T nin ortaklaşa gerçekleştiği organizasyon, geçtiğimiz hafta başlayan ve 62 sporcunun katıldığı turnuva; 5 günde 7 tur üzerinden gerçekleştirildi. Pazar akşamı sona eren organizasyonda toplam 7.100 TL para ödülü dağıtıldı.

 

İstanbul Satranç Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Turnuva Direktörü Sertaç Seyhan; son yıllarda gençlerin satranca olan ilgisini çok olumlu bir tablo olarak değerlendirdiklerini, hatta ilköğretim çağındaki satranç oynayan çocukların okul başarılarında artış gözlendiğini kaydetti. Sertaç Seyhan, çocukların zeka gelişiminde büyük rol oynayan satrancın; çok yönlü düşünme, zamanı doğru kullanma, var olan konuya konsantre olma, stratejik düşünme gibi hayat boyu fayda sağlayacak pozitif etkileri olduğunun altını çizdi. Aileleri bu yönde çocuklarını teşvik etmelerinin önemli olduğunu belirten Seyhan, İstanbul Satranç Derneği’nin kapılarının her yaştan insana açık olduğunu da kaydetti.

Başarılı bir turnuvaya ev sahipliği yapan İstanbul Satranç Derneği’nin turnuva takvimi www.isd1943.org.tr’den takip edilebiliyor.

Dereceye Girerek Ödül Almaya Hak Kazanan Sporcular şöyle:

Kategori A
1. Armen Grigoriev 5 1/2 puan
2. Esat Bağlan  5 1/2 puan
3. Ali Bülent Özveren 5 puan
4. Işık Can 4 puan
5. Arno Garabetyan 4 puan

Kategori B
1. Tunahan Makaracı 6 puan
2. Asilhan Kurşun 5 puan
3. Şevval Doğan 5 puan
4. Arsen Demiroğlu 5 puan
5. Bülent Çıbık 4 1/2

Kategori C
1. Uğur Altunsoy 5 1/2 puan
2. Mehmet Bucak  5 puan
3. Sevan Uncu  5 puan
4. Alhussein Saoud Mohamad 5 puan
5. Şant Özbülbül 5 puan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir