İstanbul Lisesi ve GM Suat Atalık

İstanbul Lisesi Grand Master Suat Atalık’ı genç satranççılarla buluşturuyor…

      İstanbul Erkek Lisesi Satranç Komitesi olarak, 126 yıllık köklü bir geçmişi olan sarı siyah camiasından aldığımız güçle, bu yıl 19-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lisesi Uluslar Arası Satranç Turnuvamızın 10.sunu düzenleyerek, yurtdışından ve İstanbul’dan birçok genci ve kültürü buluşturmaya devam ediyoruz. Turnuva sonunda Grand Master SUAT ATALIK 150 oyuncu ile eş zamanlı olarak oynayacak ve ayrıca turnuvada dereceye giren oyunculara sürpriz ödüller de verilecektir.

      Almanya, Mısır, Finlandiya, Ukrayna, Yunanistan, Norveç gibi pek çok farklı ülkeden gelen misafirlerimiz İstanbul’u, tarihimizi ve kültürümüzü bir hafta boyunca yapılan geziler ve ortak çalışmalar sonucu daha yakından tanıyor. Farklı diller ve kültürler arasında satranç gibi ortak bir tutkuyu yaşamanın yanında değerli dostluk bağları da kuruluyor. Hafta sonu gerçekleşen turnuvamız ise sporculara kaliteli oyunlar sunuyor.

     Yıllardır başarıyla devam ettirdiğimiz turnuvamızı bu sene de başarıyla tamamlayacağımızı umuyoruz. Ancak turnuvamızın daha büyük kesimler ve çevrelere duyurulabilmesi, daha sağlam ve başarılı adımlarla gelecek senelere aktarılabilmesi için basın ve yayın kuruluşlarıyla işbirliğinin son derece önemli olduğunun farkındayız. Köşenizde ve haberlerinizde turnuvamız hakkında bilgi vermenizi rica eder ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

                                                         İSTANBUL (ERKEK) LİSESİ SATRANÇ KOMİTESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir