Posts Tagged “ayvalık”

Ayvalık Satranç Turnuvası uluslararası olacak

By |

BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde, çeşitli kentlerden gelen çok sayıda sporcunun katılımıyla 9’ncu Ayvalık Yaz Satranç Şampiyonası gerçekleştirildi. Şampiyonanın gelecek yıldan itibaren uluslararası turnuvaya dönüşeceği açıklandı.

ayvalık-satranc

Ayvalık Satranç Spor Kulübü, TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği, Ayvalık Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuva; İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde, iki kategoride 6 tur üzerinden yapıldı. 1600 ve üzeri UKD/ELO puanı olanların katıldığı A kategorisinde 5’er puanlı Berk Anıl Erdoğan ve Petar Benkovic birinci ve ikinci sırada yer alırken; Ersen Molla 4.5 puanla 3’ncü olmayı başardı. 1600 altı UKD ve ELO puanı olan sporcuların katıldığı B kategorisinde 5.5 puan toplayan Emre Erdal şampiyonluğa ulaştı. Balıkesir Altıeylül Belediyespor’dan Yılmaz Yaman turnuvayı 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 puanla namağlup ikinci tamamladı. Başar Aslandoğan yine 5 puanla eşitlik bozma kurallarına göre üçüncü sırada yeraldı.

Turnuvada ilk 3 dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi. Dereceye girenler dışında Ayvalık’ta satrancı teşvik etmek için turnuvada en iyi permansı gösteren Ayvalıklı sporcular da ödüllendirildi. Sporculara toplam 4 bin liralık para ödülü dağıtıldı.

ULUSLARARASI OLACAK

Ayvalık Belediye Başkanı CHP’li Rahmi Gencer, turnuvada yaptığı konuşmada şampiyonanın gelecek yıldan itibaren uluslararası nitelik kazanacağını açıkladı. Turnuvanın açılışını eşi Yasemin Gencer’le yapan Başkan Gencer, “9 yıldır gerçekleştirdiğimiz bu turnuvayı gelecek yıl uluslararası hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gencer, turnuvaya katılan yaklaşık 100 sporcu ile Ayvalık Satranç Kulubü Başkanı Nahil Filiz, Başhakem Ahmet Uçtu, Orhan Yağmuroğulları ve Organizasyon Komitesi üyelerine katkıları için teşekkür etti.

Read more »