Çanakkale Zaferi Satranç Turnuvası’na Kayseri’de Yoğun İlgi

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Temsilciliğimiz tarafından haftasonunda düzenlenen ÇANAKKALE ZAFERİ SATRANÇ TURNUVASI’na 518 Lisanslı Sporcu katıldı.

Çanakkale Zaferimizin 100. yılı anısına düzenlenen ÇANAKKALE ZAFERİ SATRANÇ TURNUVASI’na genç yaşlı, büyük, küçük demeden vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Protokolün de yakından takip ettiği turnuvada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Murat Eskici, Kayseri Valilik Özel Kalem Müdürü Ali ÇOKYAŞAR ve Rainbov Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aydın YÜCEL’de turnuvayı izleyen arasında yer aldı.

Aziz Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan bu anlamlı Turnuvada Hamleler Şehitlerimiz için yapıldı.

İl Müdürlüğümüz Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Turnuva da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Murat Eskici günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparken Turnuvanın Açılış Hamlesi yine İl Müdürü Eskici’den geldi.

Çanakkale Zaferimizin 100. yılı anısına düzenlenen bu anlamlı Turnuva sonunda ödül töreni düzenlenirken dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Murat Eskici, Spor Şube Müdürümüz Mehmet Uslu ve Satranç İl Temsilcimiz Fuat Gençsoy tarafından verildi.

İlçelerden katılan okullarımıza ve her kategoride en iyi performans sergileyen kızlarımıza teşvik ödülü olarak İl Müdürlüğümüz tarafından kupa ve madalya verilmiş olup turnuvada sıralamalar aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir.

Kategori Derece Ad-Soyad
A Kategorisi 1 Turan Köylüoğlu ilkokulu
2 Ahmet Paşa İlkokulu
3 Süleyman Tarman İlkokulu
B Kategorisi 1 Turan Köylüoğlu ilkokulu
2 Ahmet Paşa İlkokulu
3 Tüzdev Vakfı
C Kategorisi 1 Mehmet Soysaraç Ortaokulu
2 Bilge Kaan Ortaokulu
3 Hacı Ali Karamercan İmamhatip Ortaokulu
D Kategorisi 1 Sümer Anadolu Lisesi
2 Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi
3 Arif Molu anadolu meslek lisesi

A Kategorisi Genel

1 Acar Ramazan
2 Mutlu Furkan
3 Demirezen Akkiz Ela

B Kategorisi Genel

1 Züyli Melike
2 Kartal Büşra
3 Işiktaş Muhammed Kerem

C Kategorisi Genel

1 Kutanoğlu Sinan Emre
2 Saka Bekir Burak
3 Balli Lara

D Kategorisi Genel

1 Üner Fatİh Enes
2 Aydin Kaya
3 Kömür Abdullah

Açık Kategori

1 Yiğit Ahmet Yasir
2 Şamli İbrahim
3 Salman Savaş

A Kategorisi En İyi Kızlar

1 Demirezen Akkiz Ela
2 Yücel İlayda Ceylin
3 Şaşmaztürk Elİf Serra    

B Kategorisi En İyi Kızlar

1 Züyli Melike
2 Kartal Büşra
3 Doğan Özge

C Kategorisi En İyi Kızlar

1 Balli Lara
2 Azgin İlayda
3 Uygur Aleyna

D Kategorisi En İyi Kızlar

1 Özkan Ceyda
2 Bektur Aysu
3 Özenç Büşra     

Açık Kategori En İyi Kızlar

1 Hiçdurmaz Rabia            
2 Köroğlu Hüriye
3 Hepgül Seda

 

(Kaynak :Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir