Burdur Belediyesi Satranç Merkezi Açıldı

Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Gülkız TÜLAY ve Antalya Falez Bölge Temsilcisi Mustafa ŞAHİN’ inde hazır bulunduğu törende Burdur’da satranç severlerin buluşma noktası olacak “Burdur Belediyesi Satranç Merkezi” nin açılışı yapıldı.

29 Mayıs 2010 saat 13.00’da gerçekleştirilen ve Burdur’luların geniş ilgi gösterdiği açılışa Burdur Milletvekili Bayram ÖZÇELİK, Belediye Başkanı Sebahattin AKKAYA, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim EKİCİ, İl Emniyet Müdürü Celal AYDOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Recep YİGİT, Defterdar Ramazan AKALTIN, Ak Parti İl Başkanı Osman KARAKAYA, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan DUYGULU ve Serdar BAŞGÜL (Satranç İl temsilcisi), Belediye Meclisi üyeleri ve satrançseverler katıldılar.

Yaklaşık 80 m² lik alana sahip merkez de satranç eğitimlerinin de verilmesi planlanmaktadır. Binanın iç düzenlemesi belediye tarafından yapılmış olup TSF’de satranç malzeme ve ekipmanı katkısında bulunmuştur.

Belediye Başkanı Sebahattin AKKAYA tesisin açılışında yaptığı konuşmada kendisine satrançseverlerin bu talebi iletildiğinde “satranç merkezi” açma sözünü verdiğini bu sözünü de bugün yerine getirmekten son derece mutlu olduğunu, merkezin hayırlı olmasını dileyerek, TSF Asbaşkanı Gülkız TÜLAY a da açılışa katılımından ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Kaynak: TSF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir