Afyon’da Öğretmenler Günü Coşkusu

İnsan topluluğun en fedakar ve muhterem unsurlarını bünyesinde barındıran öğretmenlerimizi andığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle, Afyon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Afyon Satranç İl Temsilciliği tarafından 15-16 Kasım 2014 tarihinde Sandıklı ilçesinde “Öğretmenler Günü Satranç Turnuvası”, 22-23 Kasım 2014 tarihleri arasında ise Afyon İl merkezinde “Öğretmenim Satranç Turnuvası” düzenlendi. İl Merkezi ve Sandıklı ilçesinde toplam 206 sporcunun katıldığı turnuvalar, ildeki satranç yatırımlarının meyvesini vermeye başladığının bir göstergesiydi.

 

Minikler, Küçükler ve Genel (Açık) kategorilerinde 35 dk+30 sn. eklemeli tempo, 5 tur üzerinden oynanan karşılaşmalar sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri GHSIM Şube Müdürü İsmail BARIN, Satranç İl Temsilcisi Alptuğ AKYILDIZ ve Turnuva Başhakemi Murat KUTLU tarafından takdim edildi.

Turnuvada emeği geçen tüm sporcu, veli, antrenör ve hakemlerimize teşekkür eder, öğretmenlerin en mutlu gününde aramızda bulunan ve bulunmayan tüm öğretmenlerimizin ellerinden öperiz.

Öğretmenim Satranç Turnuvası (22-23 Kasım 2014) Afyon Merkez

Minikler Kategorisi
1. İlyas DAŞDEMİR
2. Şadi Kerim ALTUNAY
3. Taylan Özgür ALTUN

Küçükler Kategorisi
1. Efe SOLMAZ
2. Hakan AYDOĞMUŞ
3. Ahmet KESER

Genel(Açık) Kategorisi
1. İbrahim YILMAZ
2. Gökhan ÇOBAN
3. Selma DANIŞMAN

Sandıklı Öğretmenler Günü Satranç Turnuvası (15-16 Kasım 2014)

Minikler Kategorisi
1. Ahmet Emin DUMAN
2. Mehmet Kerim ŞENOL
3. Mustafa Kemal KÜÇÜKUYSAL

Küçükler Kategorisi
1. Hasan Enis ERTAN
2. İbrahim AKTAŞ
3. Selimhan TURHAN

Yıldızlar Kategorisi
1. Müşerref CENGİZ
2. Adnan ÖZTÜRK
3. Yunus Emre ÖZTÜRK

 

Haberin Yazarı : Alptuğ Akyıldız

Meslek hayatının 12. yılında olan ve halen Afyonkarahisar’ın Susuz İlkokulunda sınıf öğretmenliği yapan Alptuğ Akyıldız, 2012 Yılından itibaren Türkiye Satranç Federasyonu Afyonkarahisar İl Temsilcisi ve 2014 yılından itibaren Ulusal hakemlik yapmaktadır. Akyıldız aynı zamanda 1652 UKD puanına ve 1581 ELO puanına sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir