179 Katılımcılı Keşan 23 Nisan Turnuvası Sona Erdi

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aden Koleji ve Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen “23 Nisan Satranç Turnuvası” 22.04.2015 Çarşamba günü Aden Koleji’nde gerçekleşti. 3 Kategoride gerçekleşen turnuvaya minikler kategorisinden 55; Küçükler kategorisinden 85; yıldızlar kategorisinden 39; toplam 179 sporcu yarıştı.

Ulusal Satranç Hakemi Derya ÖZKAN’ın başhakemliğini yaptığı turnuvada Rıdvan BİLGİN, Mustafa ÇAKIR, Mustafa ALCAN ve Tolga Alpay ELEGEÇMEZ görev aldı.

Turnuva Başhakemi Derya ÖZKAN ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada “büyük bir turnuvayı daha geride bıraktık. 179 sporcu demek oldukça ciddi bir sayı demek. Böyle büyük bir turnuvayı Keşan’da yapabilmek bizleri çok sevindirdi. Sporcularımıza ve ailelerine bu konuda çok teşekkür ederim. Satranç konusunda bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara da ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Büyük katılımın olduğu turnuvada birbirinden çekişmeli maçlar yaşandı. Kıyasıya mücadelenin son ana kadar devam ettiği turnuvada final sıralaması sonrasında dereceye girenler şu şekildeydi:

MİNİK ERKEKLER
 
1 ATAHAN ÖZDEMİR
2 AHMET GÖRMEZ
3 BURAK EFE BAŞ

MİNİK KIZLAR
 
1 RÜMEYSA ÖZDEMİR
2 NİSA AÇELYA ÖZKAN
3 AYBEN TIRNAK

 

 Haberin Yazarı : Derya Özkan

Şu an Edirne’nin Keşan İlçesi’nin Çamlıca Belde’sinde bulunan Çamlıca Ortaokulu’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapmakta olan Derya Özkan, 2. Kademe Satranç Antrenörü olup aynı zamanda Ulusal Hakemidir. Derya Özkan 1400 UKD puanına sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir